دیزج قربان کندی
قالب وبلاگ
پيوندهای روزانه
هشت گورستان تاريخي مرند در فهرست آثار ملي
جام جم آنلاين: روابط عمومي ميراث فرهنگي ، گردشگري و صنايع دستي مرند از ثبت هشت گورستان تاريخي اين شهرستان در فهرست آثار ملي خبر داد.

به گزارش ايرنا، قدمت گورستان هاي ثبت شده در فهرست آثار ملي مربوط به قرون ميانه و متاخر اسلامي و دوره هاي ايلخاني ، اشکاني و قاجار مي باشد که راستاي اجراي ماده يک قانون تشکيل سازمان ميراث فرهنگي در فهرست آثار ملي به ثبت رسيده اند. 

بر اساس اين گزارش ، گورستان هاي ياد شده ، شامل "گورستان پراکنده مياب " ، " گورستان تاريخي گلين قيه " ، " گورستان پراکنده ميرزاب " ، " گورستان پراکنده بابره عليا " ، " گورستان تاريخي بناب جديد " ، " گورستان غيبلر " ، " گورستان بايره سفلي " و " گورستان پراکنده ديزج قربان " مي باشد. 

بر پايه اين گزارش ، گورستان هاي مزبور از زمان ثبت در فهرست آثار ملي زير پوشش قوانين حفاظتي ميراث فرهنگي ، گردشگري و صنايع دستي بوده و هر گونه دست اندازي به حريم آنها و يا حفاري در آن عمل خلاف قانون و جرم محسوب شده و با متخلفان برابر قانون برخورد مي شود.


موضوعات مرتبط: تاریخچه و مطالب دانستی در مورد روستا
[ شنبه بیست و دوم مرداد ۱۳۹۰ ] [ 15:7 ] [ عبداله پور ] [ ]
.: Weblog Themes By dokhmalepapa :.
درباره وبلاگ

این وبلاگ در مورد روستای دیزج قربان یکی از روستاهای زیبای شهرستان مرند می باشد. امید است با کمک هم ولایتی ها و دوستان عزیز خاطراتی که در این روستا داشته ایم را دوباره زنده کنیم.
امکانات وب